Co by nemělo chybět vašemu dítěti během prvních měsíců života
Kategorie: Zdraví | Zboží | 24.01.2018

Narodil se vám potomek? Gratulujeme. Jistě z toho máte velkou radost. Kromě té nastávají také starosti, které s péčí o miminko souvisí. Proto se vám bude hodit několik tipů na věci, které bude potřebovat každé miminko. Pokud je nemáte, je nejvyšší čas na jejich pořízení.

Základní výbavička
Pokud jste nechali její nákup skutečně na poslední chvíli, je třeba rychle vyrazit na nákup. Takzvaná výbavička je souhrn několika věcí, bez kterých se žádné děťátko neobejde. Co mezi ně patří? Jestliže je to vaše první dítě, poradíme vám:

• Kočárek a vše ostatní, co souvisí s procházkou venku
• Věci na koupání a přebalování
• Postýlka a oblečení

Mějte připraveny také léky
Druhá věc, které mít doba připraveny? Jsou to léky. Ty základní, jako je dětská kosmetika, můžeme zařadit i do segmentu výbavičky. Jsou nezbytné proto, aby dítě nemělo různé problémy hlavně se svou kůží. Do segmentu léků však patří i další produkty. Pamatujte, že se mohou vyskytnout různé nemoci, jako je třeba dětská kolika. V takovém případě je vhodné mít po ruce jak věci, které umí rozehnat plynatost, nebo eliminovat bolesti bříška, tak i produkty, které pomáhají ve chvíli, kdy je problémem intolerance laktózy, což postihuje až čtvrtinu současných malých dětí.

Bez hraček to nepůjde
Malé miminko se rozhodně nesmí nudit. Chce poznávat svět a vy mu to musíte umožnit. Jak? Pomocí různých hraček, které zaujmou svými tvary, ale i zvuky. Ty jsou základ. Postupem času jejich sortiment inovujte. Hitem je oblíbené puzzle, které existuje i ve variantách pro nejmenší. Nezapomínejte ale třeba ani na osvědčené dřevěné kostky, nebo další hračky, které jsou nenáročné na hraní, ale přitom už umí rozvíjet základní schopnosti potomka. Obecně platí, že čím více má dítě hraček, tím lépe. To poroto. Že žádné dítě dlouhodobě nevydrží jenom u jedné jediné.

Komentáře

Pro zobrazení komentářů se musíte přihlásit.