Jak vybrat pohřební službu?
Kategorie: Služby | 04.04.2017

Každý člověk si zaslouží, aby byl na poslední cestě vyprovozen s náležitou úctou a pokorou.

Je proto třeba v okamžiku úmrtí vašeho blízkého vybrat kvalitní pohřební službu, která vám toto náročné období co nejvíce usnadní, vše vám trpělivě vysvětlí a pomůže vám v průběhu celého procesu. Podle čeho ale v nabídce trhu poznat kvalitního poskytovatele pohřebních služeb?

1) Serióznost a doporučení

Projděte si nabídku na trhu a zeptejte se také svých známých, zda mohou ze své zkušenosti některou z pohřebních služeb doporučit. V případy potřeby zkontaktujte vybrané pohřební služby. Již podle prvního kontaktu s pracovníky poznáte, jaký má pohřební služba přístup a zda je ochotná vám vše vysvětlit a vyjít vstříc. Při osobní návštěvě si všímejte, zda jsou pracovníci profesionální a také jak vypadá samotná kancelář. Nezapomeňte, že pohřeb si můžete objednat u jakékoli pohřební služby podle vašeho výběru. To platí i v případě, že byl zemřelý převezen do márnice jiné pohřební služby.

2) Vybavení

Při výběru se také informujte, jaké služby pohřební služba poskytuje a jaké má k dispozici vybavení. Zajímejte se o márnici, vlastní pohřební vozidla, dodání rakví a uren, zajištění pohřebního místa a smutečních květin, výrobu smutečního oznámení nebo parte.

Pokud si chcete cokoli ověřit, nebojte se požádat o detaily nebo předvedení, sem patří například předvedení pohřebního vozidla, prohlídka prostor obřadní síně, ukázka parte nebo fotky květin. Zákazníci pohřebních služeb mívají podobné pochybnosti a dotazy, věřte tedy, že by pracovníci na takové požadavky měli být připraveni.

Jak vybrat pohřební službu

3) Kompletní servis

Vyberte si pohřební službu, která vám zajistí vše potřebné od A do Z. Ušetříte si tím spoustu práce a vyřizování. Kvalitní pohřební služba vám také pomůže nad rámec svých povinností a poradí vám, co všechno budete potřebovat pro vyřízení příspěvku na pohřeb (pohřebného), vdovského, vdoveckého nebo sirotčího důchodu.

4) Transparentní ceny

Při návštěvě kanceláře se dobře informujte, jaké jsou ceny jednotlivých variant pohřbů a kolik zaplatíte za další doplňkové služby. Pokud jsou pracovníci ochotní vám vysvětlit všechny poplatky a nic vám nezatají, jedná se o spolehlivou a důvěryhodnou službu. Ceník pohřebních služeb nemůže být uveden veřejně na internetu, na vyžádání vám ale pracovníci cenu pohřbu sdělí osobně nebo po telefonu. Mějte na paměti, že cena záleží také na vaší volbě rakve, obřadní síně nebo smutečních oznámení.

5) Smlouvy, potvrzení

Při sjednání pohřbu pohřební služba musí sepsat všechny potřebné dokumenty stanovené zákonem. Patří sem smlouva o poskytnutí pohřebních služeb, při platbě vám musí vydat příjmový pokladní doklad, dále sem patří také objednávka služeb a materiálu. Všechny tyto doklady vám musí pohřební služba vydat bez jakýchkoli pochybností, ústupků nebo neochoty.

Komentáře

Pro zobrazení komentářů se musíte přihlásit.