Jaké ojeté auto koupit do 200 tisíc?
Kategorie: Služby | Zboží | 03.05.2018

Není žádným překvapením, že nejoblíbenější i nejprodávanější vozy v České republice jsou Škodovky. Česká značka dlouhodobě kraluje žebříčkům, protože nabízí rozumný poměr ceny a výkonu a nestraší drahým servisem a náhradními díly. Jak vypadá český patriotismu v moto oblasti v číslech?

Nejprodávanější značky a modely

Z dat vydávaných pravidelně Svazem dovozců automobilů vyznívá jako absolutní jednička v prodeji vozů značka ŠKODA s 84 tisíci prodanými vozy za rok 2017. Na druhém místě je koncernový sourozenec VW s 27 tisíci prodaných vozů a třetí skončila značka Hyundai díky 21 tisícům prodaných aut.

Prodej jednotlivých modelů pak jen potvrzuje oblibu vozů ŠKODA, protože v první trojce jsou modely pouze této značky – Octavia, Fabia a taky relativně nový Rapid.

Jak vybrat ojeté auto

Když se zaměříme na ojeté vozy, které mají v České republice stále velkou oblibu, nebudeme překvapeni, že také tady je velký zájem i nabídka právě u značky ŠKODA. Důležitý je ale samotný nákup, na který je dobré se připravit a vytvořit si seznam toho, na co si dát pozor:

• Proč vlastně auto kupujete a co od něj potřebujete

• Od koho, za kolik a s jakým rizikem můžete nakupovat

• Využít testovací jízdu a během ní všechno důkladně vyzkoušet a prohlédnout

• Nenakupovat v emočním vypětí, např. ze strachu, že za dva dny už bude auto prodáno

• Ověřit si identifikaci a historii vozidla

Existují také programy, které toho řeší hodně za vás. Např. díky oblíbenému programu ŠKODA Plus máte jistotu, že vozy v jeho rámci nabízené jsou ověřené, kvalitní a prodávané certifikovaným partnerem, který musí dodržovat prodejní pravidla programu. Vyhnete se tak rizikům, kterým můžete čelit v autobazarech nebo u soukromých osob.

Jaké jsou ceny oblíbených modelů v programu ŠKODA Plus

Požadované vozy v ceně do 200 tisíc Kč seženete i v programu ŠKODA Plus. V infografice najdete, jaké jsou nejnižší a nejvyšší ceny ojetých vozů ŠKODA OCTAVIA, FABIA i RAPID v nabídce certifikovaného prodejce ŠKODA Plus – AUTO Opat. Do 200 000 Kč zde seženete všechny 3 nejprodávanější modely ŠKODA. Kromě toto například i vozy Renault, Ford, Kia, Volkswagen, Hyundai a další. Všechny prověřené a v odpovídajícím stavu.

Komentáře

Pro zobrazení komentářů se musíte přihlásit.