Vláknina má příznivý vliv na naše zažívání
Kategorie: Zdraví | 12.10.2011

Vláknina má příznivý vliv na naše zažívání a pomáhá účinně předcházet celé řadě civilizačních chorob.

Součást zdravého životního stylu
Vláknina, tedy její pravidelná konzumace, patří společně s dodržováním pitného režimu, k důležitým zásadám zdravého životního stylu. Má totiž velmi příznivý vliv na naše zažívání. Zlepšuje střevní peristaltiku a pomáhá zbavovat naše tělo škodlivin. Nedostatek vlákniny zvyšuje riziko výskytu civilizačních chorob, jako jsou hemeroidy, anebo rakovina tlustého střeva. Jestliže naše strava není bohatá na vlákninu, toxiny se v našem těle hromadí a mohou nám působit zdravotní problémy. 

Účinná prevence zácpy
Pokud trpíte zácpou, projímadla v tomto případě představují pouze krátkodobé řešení. Místo toho byste měli zvýšit příjem vlákniny v potravě. Vláknina harmonizuje metabolické procesy, upravuje konzistenci stolice, zvyšuje její objem a vede k její pravidelnosti. Zároveň se zvýšením přísunu vlákniny je třeba zvýšit také příjem tekutin, především neperlivé vody nebo neslazených čajů.     

Zdroje vlákniny
Přirozenými zdroji vlákniny je ovoce, zelenina, luštěniny, obiloviny, semena, jako je například lněné semínko, anebo semena indického jitrocele, která můžete koupit v lékárně.

Komentáře

Pro zobrazení komentářů se musíte přihlásit.