Zelený čaj povzbuzuje organismus a zpomaluje stárnutí
Kategorie: Zdraví | 12.10.2011

Většina z nás pije pro povzbuzení organismu kávu. Zelený čaj však také povzbuzuje organismus, a to především nervovou soustavu a mozek. Kromě toho má zelený čaj blahodárné účinky na naše zdraví a zpomaluje proces stárnutí.

Povzbuzovač organismu
Zelený čaj je ideálním nápojem při duševní práci, protože zlepšuje koncentraci, snižuje duševní únavu a má příznivý vliv na proces učení. Na rozdíl od kávy, která povzbuzuje především oběhovou soustavu a srdce, zelený čaj významně stimuluje činnost nervové soustavy a mozku.

Uzdravuje a omlazuje
Zelený čaj má rovněž antioxidační účinky a omlazuje pokožku. Jeho pravidelnou konzumací se tělo zbavuje škodlivých volných radikálů, což zamezuje poškození buněk a předčasnému stárnutí. Zelený čaj dále pomáhá snižovat cholesterol a tělesný tuk, má antistresové a protizánětlivé účinky. Zelený čaj rovněž obsahuje vitamíny A, C, dále železo, měď a zinek. Fluor obsažený v zeleném čaji působí preventivně proti zubnímu kazu.

Pití zeleného čaje
Pití zeleného čaje se doporučuje všem, kdo nemají alergii na kofein, sportovcům, těhotným ženám (kterým dodává celou řadu látek důležitých pro správný růst plodu), není však vhodný pro děti. Zelený čaj bychom měli pít v rozumném množství, tedy ne více než 1 litr denně. Nadměrné množství může vyvolat nespavost, anebo bolesti hlavy.

Komentáře

Pro zobrazení komentářů se musíte přihlásit.